Türüne Göre Mevzuat


Bu sayfada, yürürlükteki Türkiye Cumhuriyeti Mevzuatından ilgilendiğim ve takip ettiklerimin türüne göre sınıflandırılmış listeleri bulunmaktadır. Bu listeler tüm mevzuatı kapsamamakta, hem bir vatandaş hem de bir çevre mühendisi ve kamu yöneticisi olan bir akademisyen olarak sadece benim ilgilendiklerimi içermektedir. Daha fazlası için lütfen mevzuat kaynaklarına bakınız.

Listelerde mevzuatın ismine tıkladığınızda söz konusu mevzuatın yayımlandıktan sonra varsa yapılmış olan tüm değişikliklerinin de metne işlendiği Mevzuat Bilgi Sistemindeki sayfasına yönlendirilirsiniz. Eğer Mevzuat Bilgi Sistemi sayfası açılıyor ama söz konusu mevzuat gelmiyorsa bu, o mevzuatın yürürlükten kaldırılmış olduğu anlamına gelmektedir. Bu durumu lütfen bana bildiriniz. Mevzuatın yayımlanmış olduğu Resmî Gazete’nin tarih veya sayısına tıkladığınızda ise mevzuatın yayımlandığı Resmî Gazete sayfası açılmaktadır. Böylece söz konusu mevzuatın ilk yayım hâlini de incelemiş olursunuz. Kırık bağlantıları lütfen bana bildiriniz.

Türüne Göre Hiyerarşik Sıralı Mevzuat Listesi:

Sıra No.Mevzuat türüMevzuat sayısı
1Anayasa1
2Kanun80
3Kanun Hükmünde Kararname6
4Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi0
5Tüzük6
6Bakanlar Kurulu Kararı3
7Cumhurbaşkanı Kararı1
8Yönetmelik189
9Tebliğ36
10Genelge1
11Cumhurbaşkanlığı Genelgesi0
Toplam323

Mevzuat Kaynakları:

Benzer Konu Başlıkları:

Üst Konu Başlığı:


Uyarı: Bu sayfadaki bilgiler en son 7 Mart 2020 tarihinde güncellenmiştir. Bu tarihten sonraki muhtemel değişiklikleri yansıtmıyor olabilirler.

%d blogcu bunu beğendi: