Kâmil VARINCA
Kâmil VARINCA Kamu Yöneticisi, Çevre Yüksek Mühendisi

Kâmil Varınca, 1981 yılında Bayburt‘ta doğdu.

2002 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünden mezun olarak Çevre Mühendisliği dalında lisans derecesi kazandı. Yüksek lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Mühendisliği Ana Bilim Dalında 2006 yılında tamamlayarak Çevre Mühendisliği dalında yüksek lisans derecesi kazandı. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü tamamlayarak Kamu Yönetimi dalında lisans derecesi kazandı. Şu an, Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Mühendisliği Ana Bilim Dalında Çevre Mühendisliği doktorasına devam etmektedir.

Birçok kurs ve eğitime katıldı. 2010 yılında İtalya’nın Cagliari şehrindeki Cagliari Üniversitesinde Çevre Mühendisliği dalında araştırma amaçlı çalışmalarda bulundu.

Birçok gönüllü çalışma ve eğitim faaliyetinde bulundu. Lisans öğrencilik yıllarında öğrenci asistan, yüksek lisans ve doktora öğrencilik yıllarında ise araştırma görevlisi olarak çalıştı.

Araştırma görevlisi olarak 2004-2012 yılları arası Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünde, 2012 yılından sonra ise Adıyaman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünde çalıştı. Hâlen bu bölümde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.

Lisans tezini “Katı Atık Depolama Sahalarında Oluşan Depo Gazından Elektrik Üretilmesi“, yüksek lisans tezini “Akümülatör İmalat Tesisi Arıtma Çamurunun Çimento ile Katılaştırılarak Kararlılaştırılmasının Araştırılması” konularında yapmış, doktora tezini ise “Ağır Metal İçerikli Atıkların Ön Stabilizasyonlu Katılaştırılmasının Araştırılması” konusunda yapmaktadır.

Öğrenci olduğu yıllarda öğrenci temsilciliği, araştırma görevlisi olduğu yıllarda ise bölüm, fakülte ve üniversite araştırma görevlileri temsilciliği yaparak Bölüm Kurulu, Fakülte Kurulu, Fakülte Yönetim Kurulu, Üniversite Yönetim Kurulu ve Senato toplantılarına katılmak suretiyle öğrencilerin ve araştırma görevlilerinin sorunları üzerinde çalışmalarda bulundu. Araştırma görevlisi olarak birçok bilimsel toplantı ve sempozyumun düzenleme ve yürütme kurullarında yer aldı, birçok bilimsel toplantıya iştirak etti. Üniversitede kalite yönetimi, çevre yönetimi, akreditasyon ve stratejik planlama konularında çalışmalarda bulundu, kurul ve komisyonlarda yer aldı.

Uzmanlık alanı Çevre Mühendisliği dalında Katı ve Tehlikeli Atıklar ile Atık Katılaştırma/Kararlılaştırma, Kamu Yönetimi dalında Kentleşme ve Çevre Sorunları ile Kurumsallaşma ve Kurum Kültürü olup Çevre Hukuku ve Mevzuatı, Ekoloji-Ekonomi-Enerji İlişkisi, İklim Değişikliği, Atık Önleme/Azaltma, Geri Dönüşüm/Kazanım, Tekrar Kullanım, Atık Yönetimi ve Stratejileri, İleri Arıtım ve Bertaraf Teknolojileri, Enerji Kaynakları, Kalite ve Çevre Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Yeşil Yapı, Sürdürülebilirlik, Yönetim Organizasyon, Stratejik Planlama ve Uluslararası İlişkiler konularında da çalışmalar yapmaktadır.

4 projede araştırmacı olarak görev aldı. 3’ü kitap vb, 3’ü tez, 2’si SCI-Exp kapsamında uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makale, 3’ü ulusal hakemli dergilerde yayımlanan makale, 1’i ulusal dergilerde yayımlanan makale, 10’u uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan bildiri özeti/bildiri, 33’ü ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan bildiri özeti/bildiri ve 17’si eğitim notu olmak üzere toplam 72 yayını bulunmaktadır.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO), Türkasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM), Katı Atık Kirlenmesi Araştırma ve Denetimi Türk Millî Komitesi (KAKAD), Yıldız Koruma ve Yaşatma Derneği ile İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliği (AY-BİR) üyesidir.

İyi derecede İngilizce, az derecede Arapça ve İtalyanca bilmekte, matbu Osmanlı Türkçesini okuyabilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ayrıntılı öz geçmiş için aşağıdaki belgeleri inceleyebilirsiniz.

  • Öz Geçmiş ve Eserler Listesi
  • TÜBİTAK Araştırmacı Bilgi Sistemi (ARBİS) öz geçmişi
  • Yükseköğretim Kurulu (YÖKSİS) öz geçmişi
  • Üniversiteler Arası Kurul (ÜAK) öz geçmişi
  • Avrupa Birliği (AB) öz geçmişi

Dış bağlantılar:

————————————————————————————————————–
Uyarı: Bu sayfadaki bilgiler en son 28 Ekim 2013 tarihinde güncellenmiştir. Bu tarihten sonraki muhtemel değişiklikleri yansıtmıyor olabilirler.
————————————————————————————————————–

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.