Ramazan Ayı (1 Ramazan) Tebriği (1433-2012)


İslami/Hicri Takvimde halk arasında üç aylar olarak adlandırılan Recep, Şaban ve Ramazan aylarının sonuncusu; içinde bin aydan daha hayırlı bir geceyi barındıran; Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı ay olan; başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden âzâd olan; 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif‘e bu sene de kavuşmuş bulunuyoruz. Bizleri bu mübarek vakitlere ulaştıran Yüce Rabbimize hamdü senâlar olsun. Hepimizin Ramazan-ı Şerifi mübarek olsun.

Bu sene Ramazan-ı Şerif, Gregoryen/Miladi Takvime göre 19 Temmuz 2012 Perşembeyi 20 Temmuz 2012 Cumaya bağlayan gece ile başlamaktadır. Yani bu akşam (19/07/2012), akşam ezanı ile birlikte bu mübarek zaman dilimine girmiş olacağız. Bu gece ilk teravih namazı kılınacak ve ilk sahura kalkılacak. Ve gündüzü de cuma ile çifte bayram yaşanacak. Rabbim, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine de erişmeyi ve idrak edebilmeyi hepimize nasip eylesin.

Bu müstesna zamanlarda her zamankinden daha fazla hayra ve iyiliğe koşmamız gerekiyor. Önce yakınlarımızdan başlamak üzere ihtiyaç sahiplerine hiç bir ayrım gözetmeksizin ulaşmamız ve haklarını onlara teslim etmemiz gerekiyor. Özellikle geçen senelerde olduğu gibi bu sene daha da zor durumda olan yurt dışındaki Müslüman kardeşlerimizi; Burma’da, Somali’de, Filistin’de, Yemen’de, Keşmir’de, Suriye’de ve dünyanın daha birçok yerindeki kardeşlerimizi unutmamamız, onlara yardım elimizi bir şekilde mutlaka uzatmamız gerekiyor. Bunun için kafa yormamız, enerji harcamamız gerekiyor. Bizler iftar sofralarımızda çeşit çeşit yemek yerken onları açlığa, sefalete, kimsesizliğe ve çaresizliğe terk etmememiz gerekiyor. Hayır ayını hayırla geçirmemiz gerekiyor.

Rabbim bir sonraki Ramazan-ı Şerife de kavuşmayı hepimize nasip eylesin.

Hürmet, muhabbet, selam ve dualarımla,,

Kâmil VARINCA

2012 Ramazan-ı Şerif  Fotoğraf Albümünü görmek için tıklayınız.

2012 Ramazan Tanıtım Filmi

2012 Ramazan Röportajları

2012 Ramazan Kamu Spotu 1

2012 Ramazan Kamu Spotu 2

2012 Ramazan Kamu Spotu 3

2012 Ramazan Kamu Spotu 4


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: