TÜRKAY 2007 Sonrası REW İstanbul 2007 Fuarı


İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında 28-31 Mayıs 2007 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü olarak TÜRKAY 2007 AB Sürecinde Türkiye’de Katı Atık Yönetimi ve Çevre Sorunları Sempozyumunu gerçekleştirdik. Sempozyumumuzda 3 gün boyunca 2 salon ve 14 oturumda toplam 59 sözlü sunum yapıldı. Her gün ortalama 150 katılımcı tarafından izlenen sempozyumumuzda 3 günde 3 panel gerçekleştirildi. Sempozyumun son günü olan 4. gün aralarında Odayeri Düzenli Depo Sahası ve Tıbbi Atık Yakma Tesisinin de yer aldığı ilgili yerlere teknik gezi düzenlendi.

Beklenilenin çok üstünde bir ilgiye mazhar olan sempozyumumuz için emeği geçen, düzenleyen hocalarımıza, arkadaşlarımıza; bildirili ve dinleyici olarak katılım sağlayan katılımcılara teşekkür ederim. Bu tür sempozyumların devam etmesini dilerim.

Aynı şekilde geçen hafta da 21-24 Haziran 2007 tarihleri arasında TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezinde 3. Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Uluslararası Fuarı (International Recycling Environmental Technologies and Waste Management Trade Fair) REW İstanbul 2007 geçekleştirildi. 4 günlük fuar boyunca çevre teknolojilerindeki yeni gelişmeler ilgilileri ile buluştu. Ancak benim ziyaret ettiğim Pazar günü bile oldukça az bir ziyaretçi sayısının olduğunu görmek üzücüydü. Çünkü sektörün giderek öneminin arttığı bir zamanda böyle bir fuara beklenenin altında bir ilgi gösterilmesi sektörün hak ettiği yere ulaşması için biraz daha zaman gerektiğini göstermektedir. İstanbul’da baş gösteren aşırı sıcakların ve organizasyonun yapıldığı fuar alanının İstanbul dışında yer almasının da ziyaretçi sayısını olumsuz yönde etkilediğini de unutmamak gerekir. Sektör fuarlarının artması ve hakkettiği ilgiyi görmesi dileğiyle…

Sevgi ve saygılarımla,

Kâmil VARINCA


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: