Güzel Ülkemin Güzel İnsanlarına


Bu ülkeyi seviyorum. Bu ülkeyi, her şeye rağmen seviyorum. 251,9 milyar YTL’si iç, 292,3 milyar YTL’si dış borç olmak üzere toplam 544,2 milyar YTL borcumuz da olsa; kişi başına gelirimiz 5.000 dolarlara ulaşmasına rağmen yine de Avrupa Birliği ülkelerinin çok çok altında da kalsak; yüzde 10’lara kadar düşmesine rağmen yine de çoğu ülkeden yüksek bir enflasyonumuz da olsa; işsizlik oranımız çoktan yüzde 10’ları da geçse; meslektaşlarımın çoğu ne yazık ki bu oranın içinde de kalsa; özlük haklarımızda çözüm bekleyen sorunlar da olsa; hâlâ bu ülkede mesleğimin ne demek olduğunu bilmeyen insanlar da olsa; tabiatı bir köleymiş gibi görüp hoyratça, insafsızca ve düşüncesizce tahrip edenler de olsa; ülkemin toprak ve sahillerine tehlikeli varil gönderen, saklayan ve göz yumanlar da olsa; çevre sorunlarımız saymakla bitmese de; boğazlarımızdan çok tehlikeli olmasına rağmen petrol ve türevlerini taşıyan bilmem kaç gros tonluk devasa tankerler de geçse; insan sağlığı hiçe sayılarak zehirli ve tehlikeli maddeler içeren gemileri sökülmesi için ülkeme gönderenler de olsa; üç tarafımızın denizlerle çevrili olmasıyla övünüp durmamıza rağmen deniz ulaşımından yeterince faydalanamasak da; kendimizin olmasa bile komşularımızın eski tip nükleer santralleri ile hep bir radyasyon tehlikesi altında da olsam ve daha birçok olumsuzluğu da yaşasam bu ülkeyi ve insanlarını seviyorum.

Her gün saatlerce vakit harcadığım trafiği beni çileden de çıkartsa, bazen çekilmez olarak tanımlasam da; gidecek başka yerler de arasam; koşturmacası, keşmekeşi ve birçok derdi de olsa bu şehri (İstanbul) de seviyorum.

Çünkü bir gün tüm bu olumsuzlukların biteceğine ve düzeltileceğine dair bir inancım var. Zira biliyorum ki bu ülkenin güzel insanları var. Her olumsuzluğa rağmen inancı olan ve bunu hiç kaybetmeyen insanları var. Bir menfaati, bir çıkarı olmadan, karşılık beklemeden, sadece bu ülkenin faydası için, bu ülkenin insanları için, onların rahatı, güvenliği ve gelişimi için çalışan, kafa patlatan, uğraşan ve nöbet tutan insanları var. Ne dendiğine bakmadan, sadece işini yapan ama yaparken de en iyisini yapmaya çalışan, işini doğru ve dürüst yapan insanları var. Ve onlar var oldukça bu ülke de hep var olacak. Onlar var oldukça günler daha güzel, bayramlar daha neşeli geçecek. Onlar ülkemin bir yelerinde hep varlar ve var olmaya devam edecekler. Peki ya siz? Siz de onlardan biri misiniz?

Nice nice mutlu bayramlara ulaşabilmek ve sevdiklerinizle güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle, tüm meslektaşlarımın Ramazan Bayramını kutluyorum.

Saygı ve selamlarımla,

Kâmil VARINCA


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: