14. Mezuniyet Coşkumuz


Perşembe günü (29.06.2006) İnşaat Fakültemizin Mezuniyet Merasimi vardı. İnşaat Fakültesinin üç bölümünün; İnşaat Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği ve Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin mezuniyet sevincine ortak olmak üzere oradaydık.

Geçen sene törenler Mimarlık Fakültesinin önündeki bahçede yapılmıştı. Ancak mekân aileler için oldukça küçük kalmıştı. Bu sene törenler Kiler-i Hümayun Bahçesinde yapıldı ama mezun yakınları için bu bahçe de pek de büyük gelmiş olmayabilir.

Evlatlarının bunca sene okuyup artık bir Mühendis olarak mezun oldukları bir güne iştirak etmek, sevinçlerini paylaşmak ve onlarla gurur duymak için tüm aileler oradaydı. Ve elbette en az dört sene emek verdikleri öğrencilerinin artık bir mühendis olarak başladıkları hayatlarında onlara destek vermek için en az aileler kadar sevinen ve onlarla gurur duyan profesöründen araştırma görevlisine kadar tüm akademik kadro da oradaydı. Bunun yanında meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve mezunlar derneği temsilsileri de oradaydı.

Yapılan konuşmaların ardından mezunlarımıza belgeleri verildi ve son olarak Mühendislik Yemini ile kep atmaya sıra geldi. Hep birlikte okunan yeminin ardından havaya belki de tüm güçleri ile fırlatılan kepler ve yüzlerdeki o eşsiz mutluluk ve sevinç emeğin ve uğraşının sonunda elde edilen başarının, gururun ve mutluluğun haklı bir göstergesiydi. Görülmeye değer, yaşanmaya değer, anlatılmaya değer bir an. Havaya fırlatılan kepler ile belki de geçmişte yaşanan her şey fırlatıldı gökyüzüne ama sonra düşen her bir kep ile yalnızca iyilikler, yalnızca başarılar indi yere. Hep iyilikle yâd edilmek için.

Mezunlarımızı tekrar tebrik ediyor, bundan sonraki hayatlarında da hep başarı, sağlık ve mutluluk diliyorum.

Yolunuz ve bahtınız açık olsun,

Kâmil VARINCA


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: